Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, odwiedził dziś Ptaszkową gdzie dobiega końca budowa Centrum Sportów Zimowych z trasami narciarskimi i nartorolkowymi. – Takiego miejsca nie ma nigdzie w Polsce – mówi Tajner.

W sobote 18 października na zaproszenia Wójta Gminy Grybów Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej odwiedził Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego oraz Szymon Krasicki profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, były trener kadry polskich biegaczek narciarskich.

Wizyta miała na celu zapoznaie się z możliwościami ośrodka w Ptaszkowej przy organizacji szkoleń, treningów oraz zawodów organizowanych przez Polski Związek Narciarski.

W zgodnej ocenie Prezesa Apoloniusza Tajnera oraz profesora Szymona Krasisckiego jest to najlepiej wykonana w Polsce trasa nartorolkowa. Na 1600 metrowej trasie można rozgrywać zawody sprinterskie indywidualne oraz drużynowe nawet rangi Pucharu Świata.

16 października 2016 Katarzyna Gajdosz

Tajner: Takich tras jak w Ptaszkowej nie ma nigdzie w Polsce