lipca na naszym obiekcie odbył się IX POWIATOWY ZLOT MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH w którym wzięło niemal 60 drużyn. Organizatorem Zlotu był ZP OSP RP POWIATU NOWOSĄDECKIEGO pod przewodnictwem Prezesa dh Pawła Motyki oraz GMINA GRYBÓW. Wsparcia finansowego temu wydarzeniu udzieliło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, którego reprezentantem był kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Wąsowicz. Ekipy młodych ochotników z całego powiatu nowosądeckiego miały do pokonania ok. 5km trasę. Pięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców wraz z opiekunami , na trasie odszukiwali punkty z poszczególnymi do rozwiązania zadaniami. W każdej z 7 konkurencji uczestnicy musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną jak i wiedzą teoretyczną z zakresu wiedzy pożarniczej, udzielania pierwszej pomocy czy też informacji o Ptaszkowej.
Autor: csz