Drodzy czytelnicy, jest nam miło poinformować o zakończeniu prac przy wiatach rowerowych, które powstały na terenie naszej Gminy Grybów.

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej.

W ramach projektu pn. „Karpaty na dwóch kołkach”, Lokalna Grupa Działania „KORONA SĄDECKA” utworzyła miejsca obsługi rowerzystów na terenie czterech samorządów. Wiaty zainstalowano w Mieście  Grybów –  przy ul. Topolowej, w Gminie Grybów – przy Centrum Sportów Zimowych, w Gminie Kamionka Wielka – przy budynku Urzędu Gminy oraz w Gminie Chełmiec – przy Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku.

Powstała architektura obejmuje: wiatę rowerową, zestaw parkowy do odpoczynku, stację naprawczą rowerów oraz interaktywną mapę, dzięki której turyści i rowerzyści mogą zapoznać się z dostępnymi trasami/ścieżkami rowerowymi oraz towarzyszącymi im obiektami – tłumaczy Marcin Bulanda, prezes LGD Korona Sądecka. – Całkowita wartość inwestycji wyniosła 362 000,00 zł, a jej wykonawcą była firma GRANDSOL sp. z o.o.

Wiaty są bardzo funkcjonalne, posiadają m.in. ładowarki USB, kompresor, zestaw narzędzi pozwalających rowerzyście na naprawę wielu usterek oraz monitor z informacją turystyczną. Zasilanie wiaty odbywa się poprzez zainstalowane na dachu panele fotowoltaiczne.

Realizacja zadania była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań  w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Artykuł z portalu Grybów24

fot. M. Książkiewicz