W sobotę 18 lutego br roku na naszych trasach biegowych przy ośrodku CSZ Ptaszkowa odbyła się 68 ZIMOWA SPARTAKIADA DZIECIĘCA – MEMORIAŁ ROMANA STRAMKI I ZBIGNIEWA KMIECIA.

W tej zimowej imprezie wzięło udział aż 110 zawodników/uczniów ze szkół podstawowych m.in. UKS Wierchy Zalesie, Ustrobna, Kamienica, Krużlowa Wyżna, Nowy Sącz oraz dzieci ze Szkół Podstawowych w Ptaszkowej.

Imprezę rozpoczął od przemówienia i powitania wszystkich gości Pan Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, następnie nastąpiło zapalenia znicza przez jednego z najmłodszych zawodników spartakiady oraz  zagrania Hymnu Państwowego przez Orkiestrę Dętą Towarzystwa Przyjaciół Muzyki z Ptaszkowej.

Na 68 ZIMOWEJ DZIECIĘCEJ SPARTAKIADZIE po raz kolejny obecna była delegacja gości z zaprzyjaźnionego Château-Thierry z Francji na czele z Sébastien Eugène Merem tego miasta. Obecni byli również   zastępca wójta Gminy Grybów Piotr Obrzut oraz Skarbnik Gminy Elżbieta Chronowska oraz Radni Gminy Grybów: Przewodniczący Rady Jacek Ziębiec, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Maria Michalik oraz sołtys Marian Kruczek.

Organizatorem Spartakiady był Parafialny Klub Sportowy JAWORZE

Patronat Honorowy objął  Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, którego na zawodach reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk oraz Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz.

Spartakiada była współfinansowana przez Gminę Grybów.

Wszystkich zawodnikom serdecznie gratulujemy swoich wyników zdobytych w zawodach oraz życzymy samych sukcesów w kolejnych zmaganiach.

WYNIKI SZKÓŁ

📸 Mateusz Książkiewicz