To  wyjątkowe przeżycie sportowe! 23 i 24 września miejscowości Ptaszkowa odbyły się Mistrzostwa Polski rangi międzynarodowej w  Inline Alpine1 organizowane z entuzjazmem przez Klub Sportowy Skimka. To nie tylko zawody na najwyższym poziomie, ale także prawdziwa uczta dla miłośników mocnych wrażeń i pasjonatów sportu.

Pierwszego dnia zawodów, 23 września, w wyścigu slalomu giganta napięcie osiągnęło punkt krytyczny. Liczyła się szybkość, precyzja i doskonała technika. Zawodnicy nie tylko pokazali swoje umiejętności, ale także pokazali, że potrafią podejmować szybkie decyzje na trudnym i wartej punktacji trasie. To nie tylko walka z czasem, ale także walka z samym sobą, dążenie do doskonałości i realizacja sportowych marzeń.

Mistrzami zostali Basia Gucwa, Gabrysia Wilk, Karol Kaczmarczyk, Gabrysia Zawisza, Patryk Kapała, Zuzia Stachowska, Ania Nowak i Michał Styrylski.

Dzień drugi, 24 września, był dla fanów sportu Inline Alpine prawdziwym widowiskiem. Slalom to miejsce, w którym zawodnicy muszą wykonywać zapierające dech w piersiach łuki wokół bramek, zachwycając precyzją i szybkością. Był to niezapomniany pokaz umiejętności, który z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim kibicom, którzy byli obecni za zawodach.

Mistrzami Polski w slalomie zostali: Hania Trzcińska, Miłosz Bucki, Lena Hyciek, Karol Kaczmarczyk, Gabrysia Zawisza, Darek Kamecki, Zuzia Stachowska, Ania Nowak, Michał Styrylski.

Gratulujemy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia dla młodych sportowców!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w osiąganiu kolejnych sukcesów sportowych.

Pamiętaj: „Każdego dnia możesz zrobić coś, aby zbliżyć się do swojego marzenia lub możesz nie robić niczego.”

1 Inline alpine (pol. wrotkarstwo alpejskie) to połączenie jazdy na rolkach i narciarstwa. Zawodnicy poruszają się w dół po nachylonym fragmencie asfaltu, przemierzając trasę, wyznaczoną przez przegubowe tyczki, które przymocowane są do obciążnika (w postaci stalowej płyty).  W ramach dyscypliny inline alpine wyróżniamy następujące konkurencje: slalom, gigant, slalom równoległy, team event.

Wyniki 23.09.2023 – Slalom Gigant

Wyniki 24.09.2023 – Slalom