II Zawody w biegach na nartorolkach – Małopolska na Sportowo

W sobotę 21. września przy pięknej pogodowej aurze na naszych trasach w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej zostały rozegrane II Zawody w biegach na nartorolkach w ramach programu „Małopolska na Sportowo”. Organizatorem imprezy był Parafialny Klub Sportowy „Jaworze”.

Na starcie pojawiło się blisko 100 zawodników z powiatów limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, krośnieńskiego i bieszczadzkiego reprezentujących kluby: UKS „Wierchy” Zalesie, UKS Hańczowa, KS „Jedność” Nowy Sącz, SMS Zakopane, SNB CSZ Ptaszkowa, PKS Jaworze Ptaszkowa, SS Prządki Ski Korczyna oraz MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Rywalizacja odbywała się z podziałem na 4 kategorie wiekowe, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Zawodnicy i zawodniczki z miejsc 1-3 zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały również wręczone zawodnikom, którzy zajęli miejsca 4-6. W kategorii klubów zwyciężyło PKS Jaworze Ptaszkowa. II miejsce zajęło UKS „Wierchy” Zalesie, a miejsce III – SS Prządki Ski Korczyna. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowy medal, napoje oraz posiłek po biegu.

Najmłodszymi zawodnikami byli Laura Miśkiewicz – ur. 2018 reprezentująca Parafialny Klub Sportowy „Jaworze” oraz Mateusz Faron Nowicki – ur. 2019 r. z Sekcji Biegów Narciarskich przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Fotorelacja z zawodów: kliknij tutaj